Dozvuky víkendu

14. 10. 2019 napsal Štěpi

Děkujeme vám za účast, a doufáme, že jste si závody v České Kanadě užili, tak jako my.
Velký dík patří Chatám Zvůle a Autokempu Zvůle za vysoce nadstandardní servis v průběhu celého víkendu, a také partnerům ČSOS a partnerům závodů za jejich podporu. V neposlední řadě chceme poděkovat “tam nahoru” za luxusní počasí, které nám organizaci značně zjednodušilo a vám snad prožitek ještě umocnilo :-).

Upřímně nás mrzí situace, která vznikla okolo oprávněnosti startu a klasifikace v závodě juniorských oblastních družstev a zejména následná diskuze. Doufáme, že do budoucna bude tato záležitost vyřešena patřičnou přeformulací Soutěžního řádu.

V Route Gadgetu můžete zakreslovat svoje postupy z obou sobotních závodů.
První várka fotek je ke shlédnutí zde:
foto David Schwab
foto Lukáš Faltejsek
foto David Náhlovský
FB mAk
FB Sváťa Antoš
Vyhlášení Sprint – MIRY
Vyhlášení Middle – MIRY
Vyhlášení Český pohár – MIRY
Vyhlášení Družstva – MIRY
Družstva a MIX – MIRY
Ve ztrátách a nálezech evidujeme černý cyklocomputer, několik cyklolahví a zelenou dětskou fleecovou bundu, případní zájemci nechť se ozvou řediteli závodu a domluví se na předání.


Rozhovor se staviteli tratí

9. 10. 2019 napsal Štěpi

MIDDLE:
1. Tomíno, v čem spočívala největší výzva stavby trati posledního letošního Middlu?
Výzvou bylo postavit tratě a uspořádat závody dříve než to kůrovec sežere a lesáci vykácí. Mapa se měnila pod rukama, první návrh tratí jsem hodil do koše, ten druhý zredukoval po štítkování. Výsledkem je kompromis – rychlé, jezditelné a “kochací” pasáže se střídají s těmi middlovými, časy budou spíše na spodní hranici, odpoledne je sprint a potom večírek…

2. Jaké obutí doporučuješ na dopolední závod? Hrubé kostky, nebo pláště s nízkým valivým odporem?
Druhá možnost je určitě ta správná volba pro tvůj bajk. Pokud sedláš harvestor a holduješ timbersportům, potom doporučuji hrubý vzorek.

3. Vítězná taktika?
Tlustá tam to fičí, tečka to je v p…asti.
Hlavně si to užijte a dívejte se okolo sebe. Možná ten les vidíte na dlouhá desetiletí naposledy.

SPRINT:
1. Carlosi, čím by jsi nalákal závodníky na odpolední sprint
Jelikož prostor Zvůle neposkytuje extrémně spletitou a rychlou síť cest, na kterou jsme zvyklí na sprintech, tak se závodníci mohou těšit na pravý “old school” lesní sprint. Vzhledem ke zmíněnému charakteru terénu bude hrát velkou roli schopnost v pravý čas zpomalit a domapovat dohledávku nebo odbočku.

2. Rozhodne mapová technika a schopnost koncentrace, nebo watty?
Myslím si, že to bude v poměru 40/40, těch zbylých 20% k dokonalému výsledku bude záviset na bajkové technice a schopnosti plynule se pohybovat v pomaleji sjízdném terénu. Celopéro nebo nižší tlaky v pneumatikách určitě pomohou také.

3. Tvůj tip na vítěze v kategoriích Elita?
Hlavně v mužské kategorii budou karty hodně otevřené, asi nepřekvapí, když si tipnu Chláďu nebo Vojtu Stránského. Trať by ale mohla sedět i mAkovi a Kládinovi. Černým koněm je pro mě jednoznačně Duk. Mezi holkama to vidím na souboj mezi trojicí Katka Nováková, Maruška Kamarytová a Markéta Drobníková, přičemž nejvíc věřím posledně jmenované. Uvidíme jak do celkového pořadí promluví po mateřské pauze se vracející Martina Tichovská.

DRUŽSTVA:
1. Pari, prozradíš něco k systému farstování tratí družstev?
Bude to poctivé a spravedlivé.

2. Stavíš své první Mistrovství družstev, nemáš trému?
Trochu ano, snad budou závodníci shovívaví.

3. Které družstvo povazuješ za letošního favorita v kategorii dospělých?
SKOB Zlín (s odpověďmi pomáhal Chláďa 🙂 pozn. redakce)


Pokyny

9. 10. 2019 napsal Štěpi

Zveřejňujeme pokyny (v pdf ke stažení zde), je tam spousta důležitých informací, tak si je pečlivě prostudujte.
Ač to zatím venku nevypadá, předpověď na víkend je luxusní, nezapomeňte opalovací krém :-).


Volné chatky v centru, prodloužena možnost objednání jídel, start 00 sobotního Sprintu v 15:00

7. 10. 2019 napsal Štěpi

V centru se uvolnily dvě 4-lůžkové chatky, bez sociálky, konkrétně M1 a M35. Zájemci pište na prihlasky@tbm.cz.
Dále jsme v ORISu prodloužili možnost objednávky jídel, a to až do dnešní půlnoci.
A vězte, že start 00 sobotního odpoledního Sprintu bude v 15:00hod, což je o hodinu později, než je uvedeno v rozpisu.


Novinky ze Zvůle 4

6. 10. 2019 napsal Štěpi

Přeprali jsme kůrovce, umetli pěšinky, navařili guláš, a zajistili počasí, zbytek je na vás 🙂 …


Novinky ze Zvůle 3

5. 10. 2019 napsal Štěpi


Dnes jsme si parádně zabajkovali v mechu při roznosu štítků na Družstva. Bude to fakt pěkný, tak pěkný, že nás štve, že to nemůžeme jet taky…
Další věc co nás štve je, že jsme v lese museli nechat ty hromady hřibů, co postávají na pěšinách přímo u kontrol :-).
Je tam taky úroda mochomůrek červených, ty radši nesbírejte, ale Mochomůrky bílé si můžete bez problémů zahulákat na večírku 😉


Novinky ze Zvůle 2

2. 10. 2019 napsal Štěpi

Přípravy pokračují, tratě jsou postavené, o víkendu rozvezeme zbytek štítků a v úterý jdou mapy do tisku. Vy máte do nedělní půlnoci stále možnost přihlásit se na naše závody za nezvýšené startovné. Nezapomeňte přihlásit také nedělní družstva, a o to i ta juniorská oblastní, pokud to totiž necháte až na místo, může se stát, že pro vás nebudeme mít dost map.
Nadále můžete v doplňkových službách objednávat i snídaně, obědy a večeře, což vřele doporučujeme. Jednak proto, že kvalita jídla na Zvůli je vyhlášená a taky proto, že především v sobotu bude velmi nabitý program a tak čím větší přehled o počtu zájemců o stravování budeme mít, tím lépe se místní kuchyně bude moci připravit a o to rychleji bude možno výdej jídel realizovat. Na večer připravuje pan domácí Rosťa, kromě jiného, i grilování prasátek a opět by rád věděl, jak velkolepě se připravit.
Co se týká ubytování, aktuálně zbývá v ORISu posledních 13 chatek v Kempu 2 za rybníkem.
Závod nejmenších v kategorii MW10 uspořádáme v centru závodu v sobotu po obědě formou XC závodu na fáborkované trati s několika kontrolami na trase, hlásit na něj můžete své ratolesti v ORISu u odpoledního závodu ve Sprintu.
A co by to bylo za závody na Zvůli, kdybychom zapomněli na večerní program.
Od cca 19hod proběhne vyhlášení výsledků obou sobotních závodů a následně i celého žebříčku, od cca půl deváté začne hrát kapela Almost Acoustic, mezitím budeme něco promítat a na závěr možná dojde i na nějaká překvapení…


Novinky ze Zvůle

25. 9. 2019 napsal Štěpi

Minulý víkend se nesl ve znamení klasifikace a čištění cest. Z lesa jsme vytáhli pár klacků a srovnali je na hromady :-), jak můžete vidět na fotkách z terénu.

Těžba pokračuje, ale my se snažíme vést tratě tak, aby jste to skoro nepoznali.
V Kempu 1 zbývá poslední volná chatka, nicméně nadále můžete přes ORIS rezervovat chatky i v Kempu 2. Pan domácí Rosťa se svým týmem se mocně připravují, aby nasytili vaše hladové krky (viz. nabídka jídel v doplňkových službách a rozpisu) a zahnali žízeň, kterou si uděláte v lese.


Vydána revize rozpisu č. 1

22. 9. 2019 napsal Štěpi

Revidovali jsme rozpis:
– Rezervace ubytování v Kempu č. 2 přes ORIS prodloužena až do termínu přihlášek
– závod M ČR Družstev se pojede na mapě v měřítku 1:12500.

Revize rozpisu č. 1 je v pdf ke stažení zde.


Zveřejněn rozpis závodu a spuštěny přihlášky a rezervace ubytování

22. 8. 2019 napsal Štěpi

Po dlouhém zvažování několika variant, z důvodu probíhající kůrovcové kalamity, jsme se rozhodli vrátit se s bajky po čtyřech letech zpět do České Kanady na Zvůli.
Předminulý víkend jsme strávili v lese revizí mapy a obnovou klasifikace cest. Pár nových pasek se objevilo a něco možná ještě přibude, ale pevně věříme, že to na váš zážitek nebude mít zásadní vliv a závody proběhnou k plné spokojenosti jak po sportovně-technické, tak i společenské stránce :-).

Zveřejňujeme Rozpis, ke stažení v pdf zde.

Dnes po obědě spustíme přihlášky a rezervaci ubytování.
Chaty v Kempu 1 (v centru závodu) rezervujte přímo v rezervačním systému Chaty Zvůle, chaty v Kempu 2 (za rybníkem, 800m z centra závodu) rezervujte v ORISu v doplňkových službách u prvního sobotního závodu.
Tamtéž můžete zároveň objednávat stravování, kromě jiného i místní vyhlášené snídaně formou prohýbajících se švédských stolů.
Více informací k rezervacím v rozpisu.


Je čas se začít těšit

6. 2. 2019 napsal p/d

na Zvůli! Tento bikersky vděčný terén bude v říjnu dějištěm mistrovství družstev a dvou závodů poháru mtbo. Už aby byl podzim!
Zatím se aspoň mrkněte na pozvánku (pdf)!