The End

18. 10. 2010 napsal p/d

We’ll be back 🙂
Maybe.


M ČR v orientačním závodu MTB

15. 9. 2010 napsal p/d

Rozhodně si nenechte ujít televizní záznam našeho závodu. ČT4 a Petr Kubásek opravdu umí. Doufám, že toto je správný odkaz na archiv pořadu.
Jen pro vysvětlení – “čip připevněný na hlavě” je pro nás velmi vtipný televizní žargon. Neznámená to, že by měla Hanka na hlavě fakáč, ale kameru. V TV mluvě čip = kamera.


Krátké shrnutí

15. 9. 2010 napsal p/d

Výsledky máme dávno. Jsou i ve SplitsBrowseru, můžete se podívat na své mezičasy v grafech – sobota, neděle. Ve spojení s mapami a tratěmi na ob postupechsobota, neděle, je to naprosto ideální nástroj k analýze vašich výkonů. Máme i pár fotek a budem taky v televizi – ve středu 15.9. na čt4. (M ČR v orientačním závodu MTB).
MTBO přihláškový systém má jednu poměrně velmi dobře utajenou funkci – hodnocení závodu. Tam nám to můžete buď sami nandat, nebo si aspoň přečíst, jak nám to nandávají ostatní.

A co samotné závody? Dalo se něco udělat lépe? Povedlo se nám něco dobře?
Mapa – ta může být lepší úplně kdykoliv. My jsme si zavařili mapováním obrovského prostoru, pro který nebyly ocadové podklady. Klasifikace cest je věčně zelené téma. My jsme byli limitováni množstvím lidí schopných a ochotných vyrazit do lesa. Tisk map – sobotní nemám v ruce, na nedělní se toho ke zlepšení moc najít nedá.
Největší reálně ovlivnitelnou rezervu máme v práci se programem používaným pro organizaci závodů – OB 2000. Údajně existuje mnoho jedinců, kteří jsou s tímto výtvorem počítačového pekla schopni rutinně zacházet. Bohužel žádný není zatím členem našeho oddílu. Důsledkem naštěstí byly jen mírně nepovedené startovky. Zlepšíme se!
Stavba tratí – oba stavitelé vytěžili prostor do posledního milimetru. Vyhlášení bylo oba dny podařené a hodnotných cen byly plné pytle. Kontroly byly na svých správných místech, několik jich vyskákalo do korun stromů naštěstí až po závodě. Nezdechla žádná krabička.
Možná jsme vám mohli zas a znovu zopakovat, že značka “klikatý had” přes zakázanou cestu vznikla jako reakce na známé nejasnosti při 7. kole ČP 2008 v Boskovicích. Pořadatel ji může použít z různých důvodů, v našem případě to byla primárně bezpečnost závodníků a sekundárně stavba tratí. Každopádně v jakémkoliv případě by pro závodníka měla mentálně představovat nepřekonatelnou a neprůhlednou překážku, zeď.
Veselá příhoda z natáčení – dřevorubci přichází zhruba v čase nula kácet stromy přes cestu z kopce, na které i slabší kousci udělají třicítku.
“Závody? Nikdo nám nic neřekl a ještě nás sem schválně poslali v sobotu! Budeme je nějak zastavovat!”
“Vžuuuuum”, prosviští okolo první závodník.
“Aha. No tak nic. Budeme si dávat pozor, třeba se nic nestane.”

No a v neposlední řadě jsme měli velikananáské štěstí – počasí vyšlo na jedničku.

Dost keců. Ještě jednou děkujeme za vaši přízeň projevenou zaplacením startovného a účastí na našich závodech a doufáme, že pokud se v nějakém náhlém hnutí mysli zase někdy přihlásíme na pořádání (2004, 2006, 2008, 2010, 201?), poctíte nás opět svou návštěvou.


Mediální koutek

13. 9. 2010 napsal p/d

Pokud úplně náhodou třeba ještě nevíte, jak vypadáte, když sedíte na kole nebo stojíte na stupních vítězů, můžete zkusit štěstí v mediálním koutku. Mapy s tratěmi a mezičasy pro Splitsbrowser jsou na cestě.


A je to

12. 9. 2010 napsal p/d

za námi. Výsledky jsou na svém místě, všechny obvyklé náležitosti budou následovat v nejbližších dnech.
Pokud jste cestu domů slyšeli za zády lehké rachocení, byly to zvuky kamení padajícího z našich pořadatelských srdcí. Závody dopadly dobře, za nás se dá říct, že výborně. Děkujeme vám za účast a za vaše kladné ohlasy, doufáme, že na drobné chybky rychle zapomenete a těšíme se zase někdy na shledanou na akcích pořádaných našim oddílem.


Vše připraveno

10. 9. 2010 napsal p/d

Tak snad už je všechno konečně na svém místě. Po miliónech drobných úprav jsou pokyny i startovky definitivní. Další případné změny až zítra na místě.
Co ještě dodat?
Všechny kategorie přejíždějí oba dny několikrát přes velmi rušné silnice. Prohlédněte si mapu s přejezdy a zakázanými úseky, vyvěšenou na startu. Buďte opatrní. Místa budou vyznačena, pořadatelé budou vše řídit, přesto ale dávejte pozor.
Po oba dny se bude jezdit příměstským, hojně navštěvovaným lesem. Vy víte, co to pro vás znamená.

A úplně nakonec nejaktuálnější zpráva z lesa:
Slunce vysušilo bahýnko a stavitelé v poslední chvíli našli ty správné pěšinky, kde bikerovo srdce zajásá a tělo prožije nejeden radostný okamžik. Nechť správné pěšinky najdete a radostné chvíle prožijete i vy.
Těšíme se zítra na shledanou.


1992

10. 9. 2010 napsal p/d

Historie českého mtbo je fascinující. Pokud jste u toho nebyli, můžete si udělat trochu představu z Pekičova článku Historie MTBO do r. 1999.
Pro nás je zajímavý rok 1992. Aby si skupina orienťáků užila své hračky, rok předtím zakoupeného horáka, pořádaly se ve středu pravidelné mapové tréninky na horském kole.
Pravděpodobně nejlegendárnějším podnikem tohoto seriálu se stal trénink, který se konal na místě zvaném U buku na mapě Soběšice.
Pokud vám připadá, že mapa je trochu nečitelná a k některým kontrolám nejde dojet po cestě, váš dojem je správný. Nepamatuju už jaký byl tehdy náš postoj k ježdění po lese, každopádně to stejně nešlo a třeba mezi kontrolami 2 – 3 bylo potřeba nést kolo na zadech. Další zajímavostí byl postup 4 – 5, který někteří, třeba Zdeněk Méďa Lenhart, vzali přes start/cíl. To ovšem bylo o několik minut pomalejší než sjet do údolí a pak vytlačit kolo na kopec. Celkově to bylo i na tehdejší pionýrskou dobu poměrně brutální. Jedna z otázek, které jsme tehdy řešili byla, je-li rychlejší pohybovat se po lese s kolem nebo po svých a toto byl krásný příklad tratě, která se dala zaběhnout rychleji.
Po tomto experimentu se myslím žádné další významnější mtbo akce v tomto prostoru nekonaly, takže teprve teď si budete moct vychutnat naše historické terény i vy.
Pořadatelem tehdejšího tréninku a stavitelem tratě jsem byl já. Vynikající zpráva pro vás závodníky je, že jsem se ze svého tehdejšího stavitelského výkonu poučil a tratě, které vás do tohoto prostoru zavedou, staví velice zkušený dlouholetý biker Jirka Ďure Procházka. Který operativně zaskočil za původně slibovaného, ale bohužel příliš pracovně zaneprázdněného Martina Pariho Ševčíka.
Úplně na konec – jedna velká mtbo akce se zde přece jenom konala a předpokládám, že se jí zúčastnilo několik mnoho z vás. Ano, kontrola č.8 z roku 1992 byla v roce 2005 použita při BA z Baldovce. V sobotní etapě byla za 80 bodů.


Přenosty ČT

9. 9. 2010 napsal p/d

Česká televize věnuje orientačním sportům poměrně slušný prostor. Pokud ji sledujete, můžete se na ČT 4 podívat ve středu 15.9 v době 13,35 – 14 hod na pořad o sobotním M ČR na KT. Repríza bude 16.9 od 12 hod.
Pokud jste ještě nezahodili orientky a zajímá vás i běhání bez kola, pořad o M ČR na klasice v Kostelci u Jihlavy bude vysílán na programu ČT 4 ve středu 22.9 v době 17,25-17,55 a reprízován 23.9 od 01 hod.


Terén

9. 9. 2010 napsal p/d

Jak nejlépe charakterizovat, jaký vás čeká při víkendových závodech terén? Dalo by se to dlouho a různě okecávat, ale v podstatě by vám všem mělo stačit jedno slovo – Blansko. Celkový charakter terénu je úplně stejný. Celý prostor je za sucha v pohodě a krásně sjízdný, za delšího vlhka, jako například teď, je to trochu boj.
V prostoru sobotní krátké se jezdí známý XC závod Soběšická mulda, po jejichž částech se také zcela jistě svezete. Část závodu, především v sobotu se bude odehrávat v prostoru hliněných erozních údolíček, které jsou po delších deštích trošku zanešené naplaveným bahnem. Projedete se také prostorem s trialovými tratěmi s mnoha klopenými zatáčkami a hrby na skoky. Snad chápete, že to není nic pro vaše kola.
Taky lesnická činnost, zintenzivněná odstraňováním škod po předprázdninových vichřicích, se na stavu cest trochu projevila. A v neposlední řadě je centrum a cíl na koňském ranči, v jehož okolí se po cestách denně pohybuje celkem dost koní.
A nějakou dobu nám trochu prší.
Takže teď je vám všem snad už jasné, co asi můžete čekat a jaké pláště nasadit.


Soutěž – kontrola č.8

6. 9. 2010 napsal p/d

V záhlaví této stránky je obrázek s kousekem černobílé mapy s kontolou č.8. I když se to možná nezdá, tento výřez je pro náš závod velmi relevantní. Co je to za mapu a jakou roli v historii českého mtbo zahrála na ní postavená trať si řekneme něco příště. Teď jen malý kvíz pro všechny.
Mnoho z vás už mělo možnost toto místo navštívit při jednom významném bikerském závodu.
Který to byl závod, ve kterém to bylo roce a jaký byl tehdy kód kontroly, nacházející se v místě kontroly č.8? (stačí i odpověď bez kódu – jen akce a rok)
Pokud zašlete na email soutez@tbm.cz odpověď na tyto otázky, bude zařazeni do slosování o drobnou leč hodnotnou cenu, které proběhne během sobotního vyhlášení. Pokud nikdo nenapíše, nebo pokud se nikdo ze soutěžících nedostaví na vyhlášení, cenu získávám já.


Pro vaše žakety nebo jen mlsné jazýčky

6. 9. 2010 napsal p/d

V centru je po celou dobu závodu a večerního vyhlášení výsledků otevřená restaurace, kde bude připraveno speciální menu v podobě cca 7-8 hotových jídel. Dále během celého dne budou v nabídce polévky, minutková jídla, večer grilované steaky, ryby a klobásy se zeleninou. Od rána bude po oba dny otevřen bufet s nabídkou teplých a studených nápojů, cukrovinek, párků, polévek, klobásů a steaků. Věřím, že si všichni vyberete dle své chuti. Personál restaurace se vám pokusí vyjít vstříc i v případě speciálních požadavků pro vegetariány.


Překvapeni

1. 9. 2010 napsal p/d

byli mnozí členové našeho oddílu, když v půlce srpna, po dovolené ještě s hlavou někde u moře, otevřeli oddílový přihláškový systém a začali přemýšlet o nějaké příjemné tečce slibně rozjeté bikové sezóny. Panská lícha! Tam to znám! Tam trénuju už dvacet let! A mistrovství na krátké! Na to mám, konečně nějak prodám ty natočené kilometry! A už se viděli na bedně. Návrat na zem přišel v okamžiku kdy zjistili, že přihláškový sytém místo obvyklých mnoha H- a D- čudlíků obsahuje jen čudlík jediný a to Pořadatel.
Pak se ale ukázalo, že stejně nic nezmeškali, protože po červnových vichřicích byl z důvodů předběžné předpokálenosti vstup do skoro poloviny závodního prostoru zakázán. A předseda zavelel hromovým hlasem a seřadil všechny v jeden šik a teď už vše jede jako po másle. Mapaři jsou optimističtí a stavitelé mají skoro postaveno, takže v této chvíli je jasné, že pokud nepřijde další vichřice nebo třeba sněžení, závody budou.


Změna rozpisu

27. 8. 2010 napsal p/d

Upozorňujeme na poměrně důležitou změnu rozpisu. Start 00 v sobotu je posunut z 13.00 na 12.30!


Ubytování v Hotelu Panská Lícha

8. 8. 2010 napsal p/d

Pro účastníky závodu je rezervována celá kapacita Hotelu Panská Lícha (56 lůžek). Cena noclehu se snídaní je dohodnuta na 500,- Kč lůžko/noc. Zájemci obracejte se prosím přímo na recepci hotelu a k jménu objednatele připojte zkratku klubu. Kapacita hotelu je za uvedenou cenu rezervována do 31.8.2010, pokud se do tohoto data kapacita nenaplní bude uvolněna pro komerční využití.


A jsme zase tady

30. 7. 2010 napsal p/d

Rok se s rokem sešel a už zase pořádáme MTBO závody. A hned z kraje je pěkně rozepíšem v rozpisu.