The End

3. 7. 2014 napsal p/d

We’ll be back.
Maybe
🙂


Pozávodní informace

9. 6. 2014 napsal p/d

Všechno “jako normálně”. Výsledky ve výsledcích, mapy na obpostupech – sobota, neděle. Ztráty a nálezy budou k vyzvednutí na MČR u Katky Štěpánkové. A fotky – pořadatelské, Kade.


Výsledky

8. 6. 2014 napsal p/d

najdete v orisu – sobota, neděle


Nadějné vyhlídky

6. 6. 2014 napsal p/d

počasí


Všechno je jak má být

5. 6. 2014 napsal p/d

Pokyny (vypadá to na suchou variantu), startovky, náhledy závodních map, fotky ovcí usilovně připravujících louky, … všechno je tam kde by mělo. Mapy vytištěny, buchty se pečou a pivo se stáčí do sudů. Pořadatelé se těší na závodníky, závodníci se mohou těšit na proslulou Odraneckou pohostinnost.


Okénko pro stavitele – nedělní midl

5. 6. 2014 napsal p/d

Položili jsme několik otázek také staviteli nedělního midlu Zdenálovi.
Redakce: Kolik hodin jsi věnoval stavbě tratí?
Z: Prosímtě, to nechtěj vědět.
Red: S jakými problémy jsi se při stavbě tratí nejvíc potýkal?
Z: Možná jsem měl štěstí, ale s ničím jsem se moc nepotýkal. Hodně bílá mapa trochu “klame tělem”, skutečnost je zelenější, na rychlý midl je terén ideální.
Red: Čím jsou tvoje tratě zábavné?
Z: Umožní závodníkům za krásného počasí příjemné proběhnutí nádherným, čistým vysočinským lesem.
Red: Tvůj tip – jak přesně, případně z které strany se trefíš do směrného času v elitě?
Z: Trefím se přesně do středu.
Red: Co bys vzkázal závodníkům?
Z: Těšte se, bude to opravdu pěkné.
Red: Slyšeli jste slova Stavitelů.


Stravování v ZŠ Jimramov zrušeno

5. 6. 2014 napsal p/d

Nabídka stravování pro ubytované v ZŠ Jimramov byla zrušena, protože se nepřihlásil dostatečný počet zájemců, kvůli kterému by se škole vyplatilo rozjíždět kuchyň.


Okénko pro stavitele – sobotní klasika

5. 6. 2014 napsal p/d

Položili jsme několik otázek stavitelce sobotní klasiky Zdenče.
Redakce: Kolik hodin jsi věnovala stavbě tratí?
Z: Hodin nepočítaně, zvláště nočních. Ale do terénu se chodilo ve dne 🙂
Red: S jakými problémy jsi se při stavbě tratí nejvíc potýkala?
Z: Absence větších překážek nabízejících spoustu voleb. A taky příliš mnoho cest.
Red: Čím jsou tvoje tratě zábavné?
Z: Zábavné? Souboj s pravým vysočinským terénem a jeho nástrahami. Les je fakt úžasný. Snad se budou závodníci na trati bavit.
Red: Tvůj tip – jak přesně, případně z které strany se trefíš do směrného času v elitě?
Z: Přijede širší světová špička, takže se trefím přesně :-).
Red: Co bys vzkáza závodníkům?
Z: Těšte se, bude to pěkné.


Meteorické bombardování Odrance

4. 6. 2014 napsal p/d

Nějakou dobu již můžete studovat pokyny a podle délky tratí nakupovat karbošneky. Ale možná máte natočeno, šneky nejíte a vůbec, pokyny čtou jenom trapáci. Tohle by vás ale mohlo zajímat – ve středu 11.6., jen několik dní po závodech tomu bude přesně 395 let od chvíle, kdy proběhlo meteorické bombardování Odrance – na obec a její okolí dopadly tři meteority. Dva byly nalezeny a vykopány, ale třetí se dodnes nenašel. Dobře se proto dívejte pod nohy, třeba právě vy budete mít štěstí a narazíte si palec o dosud nenalezený meteorit!


DŮLEŽITÉ informace pro účastníky WRE

28. 5. 2014 napsal p/d

IOF nedávno zavedla pro všechny závodníky nové evidenční číslo World Ranking ID. Pro správné vyhodnocení výsledků WRE je nutné, aby závodníci zkontrolovali, že všechny informace uvedené v datech závodníků jsou v pořádku.
Organizátoři závodu přiřadili všem závodníkům ID podle platné databáze IOF, případně zažádali o přidělení nových ID.
Prosíme všechny závodníky, aby zkontrolovali své údaje v databázi závodníků IOF a porovnali si je s tímto seznamem přihlášených závodníků. V případě nesrovnalostí prosím napište na prihlasky@tbm.cz. Nově se v databázi eviduje celé datum narození – pro jeho doplnění prosím kontaktujte přímo adresu changes_AthleteData@orienteering.org


Prostor závodů

26. 5. 2014 napsal p/d

Možná jste se již podívali na mapu a víte, kam jedete příští týden na závody a jaký terén vás zhruba čeká. Pokud nevíte, je to jednoduché – oba sousední terény jsou chronicky známé a dobře proběhané. Na SZ oblast okolo Pasecké skály, naposledy loni Vysočina cup, na JV oblast Zubří, Vysočina cup 2009, MČR na kt 2005. Plus nespočet menších závodů, oddílových soustředění. Připravovaný závodní prostor je spojkou, přechodem mezi těmito dvěma terény. Dalo by se říct, že je to nejvysočinovatější Vysočina. V sekci Mapy se můžete podívat na dvě nové ukázky a letecký pohled na celý prostor.


Bufet

25. 5. 2014 napsal p/d

Mnoho z vás jezdí na závody v orientačním běhu závodit v orientačním běhu a jsou pro vás proto důležité mapy, tratě, kontroly a podobné drobnosti. Vy zkušenější ale už víte, že nejdůležitější části jakýchkoliv větších závodů je bezesporu bufet.
Centrum závodů bude na této rozlehlé louce, v pozadí vidíte monumentální panorama závodního prostoru. Jen obloha bude doufejme vymetenější, než mělo gůgl auto při snímkování. V centru pro vás budou připraveny dva stánky s občerstvením, jeden od místních odraneckých hasičů (slibují guláš, dršťkovku, vývar, pečené maso), druhý stánek pak v režii pořadatelů (rizoto, těstoviny, čočkovka, káva a čaj, koláče, buchty). Pití včetně nealko piva i limonád zajistil pivovar Ferdinand z Benešova. Oba stánky jsou připraveny se postarat i o ubytované přímo na shromaždišti jak v sobotu večer, tak také hned od nedělního rána. Tešíme se na vás.


Informace o sobotních startech

22. 5. 2014 napsal p/d

Drobné upřesnění rozpisu – v sobotu (klasická trať) budou dva starty – start 2 v blízkosti shromaždiště (100m) pro děti a příchozí (kategorie HDR, D10N, D10C, D12C, H10N, H10C, H12C, P3, P6) a start 1 zhruba 1300m pro ostatní kategorie.


Za pět dní končí termím přihlášek

22. 5. 2014 napsal p/d

Čas se řítí rychleji než Bet finišem Tiomily, již za 5 dní končí termín přihlášek a za 19 dní bude po závodech. Nejvyšší čas podělit se s vámi o kvanta zajímavostí a informací, vztahujících se k závodu – například nové ukázky map, informace od stavitelů, jak a kde parkovat, veledůležité info o přípravě bufetu, atd. Taky se dozvíte o jaký zajímavý kámen budete moci v lese zakopnout a o tom, že možná potkáte i nějakého toho mimozemšťana. No a nakonec budou i obligátní pokyny a startovky a když to všechno klapne, tak i výsledky.


Stravování pro ubytované v Jimramově

16. 5. 2014 napsal p/d

Milí závodníci, těm z vás, kteří plánujete využít pro ubytování tělocvičnu ZŠ Jimramov nabízíme možnost stavování ve školní jídelně. Využijte této možnosti neboť v Jimramově jsou omezené kapacity stravování v restauracích a přihlaste se v ORISu nejpozději do 3.6. 24:00 případně je možnost zaslat informaci emailem na adresu prihlasky@tbm.cz také do 3.6.2014.
Nabídka:
Večeře za 80Kč:
Varianta A – polévka vývar s těstovinou, kuřecí řízek, brambor, cereální tyčinka, čaj, džus nebo
Varianta B – polévka vývar s těstovinou, koprová omáčka, vejce 3ks, knedlík, cereální tyčinka, čaj, džus a
Snídaně za 45Kč:
Obložený talíř: šunka, sýr, máslo, dva druhy pomazánky, zeleninová ozdoba, chléb, rohlík, čaj, džus
Toto stravování bude zajištěno pouze v případě dostatečného zájmu – nad 100 objednávek. Závodníci obdrží na prezentaci stravenky, kterými se prokážou ve školní jídelně.


Nabídka již rezervovaného ubytování

14. 5. 2014 napsal p/d

inzertní sdělení- Nabízíme možnost námi již rezervovaného ubytování – 21 dospělých + 5 přistýlek, při plně obsazené chalupě vyjde na 140 Kč/ na osobu.
Rezervováno máme od 6.6. – 8.6., je zaplacena záloha na 25 lidí což je 3500kč (polovina ceny) kontakt na mě Jana Dvořáčková, lepi.j@seznam.cz, 732811645 odkaz na stránky http://www.kuklikuzvonecku.estranky.cz/ (Vzdálenost od shromaždiště asi 1200m.)


A se sněženkami tady máme rozpis

3. 3. 2014 napsal p/d

Přišlo jaro a tak jsme vydali rozpis. Nic světoborného. Jenom nás překvapilo, kolik toho vlastně pořádáme. Český pohár, žebříček A, žebříček B, oblastní žebříček, veřejný závod a dokonce i světová rankingová událost. Šest závodů! Chybí už snad jenom přebor odraneckých hasičů a mistrovství světa. Jak to všechno nacpat do dvou dnů?


Pohárový dvojzávod na té nejvysočinovatější vysočině

16. 5. 2013 napsal p/d

Po mnoha letech se opět KOS Tesla Brno vrací na pořadatelskou scénu velkých pěších závodů. V loňském roce nám bylo přiděleno pořádání dvojzávodu Českého poháru, žebříčku A a žebříčku B – Morava na klasické a na krátké trati 7.-8.6.2014.
Těšíme se! A makáme na tom!