KosMap a přihlášky a doprava na závody

Možná jste to už zaregistrovali, ale skupina dorost+dospělí používá systém KosMap pro sdílení informací o trénincích, přihlašování na ně, řešení dopravy na ně apod. Kromě toho má však i pár dalších funkcí, které jsou užitečné pro všechny Kosy, a se kterými bych vás rád seznámil.

Jde o záložku Závody, na které vidíte aktuální seznam přihlášek našich členů v ORISu na daný závod. Na stejné stránce je pak několik funkčních bloků:

Automodul pomáhá zorganizovat dopravu tak, aby zbytečně nejelo příliš mnoho aut a každý se měl na závod jak dostat. Jedete-li svým autem, napíšete odkud a kdy pojedete a kolik máte míst a následně do auta přiřadíte lidi, které berete. Má to smysl i ve chvíli, kdy jedete celá rodina a žádné volné místo nemáte, protože tak máme jistotu, že se tam máte jak dostat a nemusíme vás obvolávat, zda někoho nemůžete vzít. Naopak když auto nemáte a sháníte dopravu, podíváte se, zda někdo nemá volno a připíšete se k němu. Pokud řidič vyplnil odkud a kam jede, nemusíte mu ani volat a stačí jen přijít na sraz, což ušetří komplikované shánění a telefonování. Systém automaticky hlídá, zda jsou všichni přihlášení přidělení do aut. Máme zkušenost, že díky tomuto systému ušetříme na každém závodě cca pětinu aut a hlavně hodiny času strávené telefonováním. Byli bychom rádi, kdybyste se k nám tedy přidali i vy a systém používali. Ušetříme tak ještě více času i kilometrů.

Společné ubytování pak slouží pro objednávku ubytování na vícedenních závodech. Prostě se sem jen napíšete a my podle zájmu objednáme ubytko.

Pokud jde o štafetový závod, objevuje se tu Banka závodníků, do které se napíšete, pokud chcete běžet štafety. Do poznámky můžete uvést kategorii, případně váš oblíbený úsek. Podle počtu lidí v bance potom přihlásíme v ORISu správný počet štafet, které se následně objeví v Kosmapu a je možné přiřadit konkrétní lidi na jednotlivé úseky. Na základě zde vyplněných informací pak zadáme soupisky. Opět to ušetří hodně času a taky každý ví ve které štafetě se s ním počítá ještě předtím, než se zadají definitivní soupisky.

Budeme rádi, když se systém naučíte používat a ušetříte tak mnoho sil trenérům před každým závodem 🙂 Díky!

PS: Bude-li vám tu chybět nějaký závod, napište mi a já ho tam přidám. Stejně tak mi napište, pokud neznáte heslo do KosMapu.

PS2: Všechny tréninky, které jsou v KosMapu jsou také otevřené všem, kdo mají zájem. Takže třeba všem dospělým, kteří nemají svoji tréninkovou skupinu, o kterou se starají …

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *