Vilma 2 x a Verča 1 x zlato

Ano, je to tak, Vilma Králová a Veronika Grycová mají dohromady 3 zlaté medaile z MSJ v MTBO, které se koná tento týden v okolí rakouského Zwettlu. V úvodním závodě MSJ, závodu s hromadným startem, se oběma našim zástupkyním moc nedařilo: 18. a 19. místo bylo hodně za očekáváním. Vilmě se ale výborně vydařil reparát hned další den v závodě na middlu. Zisk zlaté medaile byl pro ni velkým zadostiučiněním. Verča si taky polepšila, i když jen o 3 místa proti hromaďáku. Všechno ale přišlo dnes, kdy naši dvojici doplnila Saša Svobodová z Plzně a společně si dojely pro titul juniorských mistryň světa. Moc a moc gratulujeme!!!
Současně s MS a MSJ probíhá i mistrovství Evropy dorostu a zde máme taky zastoupení. V evropské elitě se rozkoukává Jolana Králová; zatím jen umístění ve třetí desítce, ale to lepší ještě určitě přijde.
Také se sluší připomenout, že mezi mužskou elitou nás reprezentuje Pari – Martin Ševčík, který zatím na výraznější výsledek na tomto MS ještě čeká.

Po pátečním dni odpočinku čekají všechny naše zástupce ještě dva závody. V sobotu long a v neděli sprint. Tak tedy hodně štěstí, a ať se sbírka tesláckých medailí z MS, MSJ či MED ještě rozroste.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *