Několi fotografií ze závodů

11. 6. 2013 napsal p/d

Mira Rygl.
Marek Pospíšek:
sprint v lese, štafety, free order start, free order sběrka.
Vašek Štěpánský – pořádání.
Jarda Rygl


Nabitý mistrovský víkend je za námi

10. 6. 2013 napsal Kýta

Děkujeme všem závodníkům, kteří se o uplynulém víkendu zúčastnili našich závodů. Snažili jsme se udělat maximum, aby se vám závody líbily. Šamanské tance na odhánění deště zabraly (stačilo se jen zmínit), a tak doufáme, že na další závody do Brna zase rádi přijedete.
Speciální poděkování dále patří všem sponzorům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu závodu.


Konec příprav, jdeme na to

7. 6. 2013 napsal Štěpi

Uf, to tedy byla opravdová informační povodeň. Doufáme, že jste se v tom neutopili a že se zanedlouho sbalíte a vyrazíte za námi. My již v těchto chvílích usilovně budujeme shromaždiště a na večer chystáme šamanské tance na odhánění deště. Těšíme se na vás.


Online výsledky a mezičasy od RACOMu

6. 6. 2013 napsal Štěpi

Průběžné výsledky i mezičasy z mistrovského víkendu můžete sledovat online na stránkách / Online results and splits from radio controls will be available at: http://splits.racom.eu/


Bulletin 2 in English / Startlists

6. 6. 2013 napsal Štěpi

Bulletin 2 available in English pdf.
Startlist published – see Startovky.


Free Order

6. 6. 2013 napsal Štěpi

Posledním závodem mistrovského víkendu bude nemistrovský Free Order, neboli nepřesně skorelauf. Ten staví Míra Rygl. to je taky zkušeňák. Svým způsobem by se dalo říct, že je to jediný opravdový MTBO profesionál.

Na jaký typ free orderu se mohou závodníci těšit?
Na free order založený na vrstevnicích. Kdo je nebude číst, zajede si nádherné sjezdy. A výjezdy:-)
Jak to vypadá v lese – terén, sjízdnost?
Terén je sice trochu vlhčí, ale byl jsem příjemně překvapen, že i po několikadenním dešti, kdy Prahou teklo 3200m3/s bylo vše sjízdné a blátíčko se na kolo nelepilo. Navíc od včerejška neprší a les rychle vysychá.
Co orientační náročnost?
Samozřejmě ta maximální:-)
Diskuse budícím prvkem bývají zákazy nebo naopak povolení průjezdů přes různé objekty, popřípadě přímo využití takových prvků pro stavbotvorné účely. Chystáš něco takového? Nějaké špeky, o kterých by závodníci raději věděli dopředu?
Nějaké špeky závodníci určitě spálí, ale při stavbě trati jsem se jich snažil vyvarovat. Snad jen připomenu, že v lese budou rozhodčí poschováváni za bukem, v krmelcích a na posedech a že budeme nekompromisně diskat za jízdu po zakázaných cestách, nebo mimo ty povolené. A jen pozor na to, že sever na mapě je skloněn o 45st. a není tím pádem rovnoběžně s okrajem mapy, nýbrž směřuje do růžku.
Noční můrou každého orienťáckého stavitele jsou ty nejdůležitější kategorie, na jejichž vyladěnosti závisí úspěch celého závodu. V mtbo je to kategorie M40 long. Máš to pořádně ošetřené? Budou vetoši spokojení?
Vždy se nějaký brbla najde, většinou mezi těmi kdo nikdy žádný závod nepostavili, ale pevně věřím, že většina závodníků bude se závodem spokojená.
Máš nějaký vzkaz pro závodníky?
Obujte hrubší gumy a užijte si to! 🙂


Mapníky MIRY v centru závodu k zapůjčení i zakoupení.

6. 6. 2013 napsal Štěpi

Kdo ještě nemá mapník, nebo se mu ten jeho letitý na ródlech divně viklá a přes fólii už není vidět na mapu, může si vylepšit svůj stroj mapníkem MIRY.
MIRY bude mít stánek celý víkend v centru závodu a bude představovat zbrusu nové desky MIRY 11WR a MIRY 12WR, vhodné právě na mapu rozměru A3, na které se jede i nedělní Free Order.
Informace na www.miry.cz, dotazy a objednávky na 604 782 161.


Štafety

6. 6. 2013 napsal p/d

bludiště štafetyDruhým závodem mistrovského víkendu budou mistrovské štafety. Jejich stavitelem je Jirka Procházka. Kojený z cykloflašky, jeden z prvních mtbo reprezentantů, mj. stavitel štafet na mistrovství světa v Novém Městě. Ostřílený zkušeňák.

Závody se blíží! Už máš postavené tratě?
Ne, ale dělám na tom. Zítra se chystám do lesa. (pozn. red. – odpověď je z minulého týdne)
Na jaký typ závodu se mohou závodníci těšit?
Krátký, rychlý, hezký.
Jak to vypadá v lese?
Nevím, dlouho jsem tam nebyl.
Jak vypadá terén, sjízdnost?
Většinou dobré cesty s rychlým povrchem (některé možná i odolné proti dešti)
Co orientační náročnost?
Přiměřená.
Diskuse budícím prvkem bývají zákazy nebo naopak povolení průjezdů přes různé objekty, popřípadě přímo využití takových prvků pro stavbotvorné účely. Chystáš něco takového? Nějaké špeky o kterých by závodníci raději věděli dopředu?
Chystám stavbu obřího bludiště na cílové louce. Bude to mít cca 300 x 300 metrů. Přikládám pracovní verzi.
Máš nějaký vzkaz pro závodníky?
Hajousek za pípou je rozhodně důvod, proč by měli všichni přijet.

Hm. to bludiště… to zní zajímavě, co? Kolik je na to asi potřeba kůlů? Kolik tak asi můžou stát? Vyděláme na to? Je vůbec ta louka 300 metrů široká? A co na to Jan Tleskač? Otázky, samé otázky. Každopádně Hajousek za pípou, to je lákadlo!


Přihláškový systém uzavřen / Plánky na webu / Soupisky štafet

5. 6. 2013 napsal Štěpi

a pro změnu zase pár suchých faktů:
Včera o půlnoci skončil druhý termín přihlášek, dohlášky a změny od teď posílejte už pouze přes kontaktní e-mail. V sekci Mapy byly zveřejněny plánky, jejichž znalost by se vám mohla hodit. Soupisky štafet nám vyplňte do pátku do 22hod online v centrálním přihláškovém systému ORIS, na místě budou do sobotního poledne příjímány už pouze nutné změny. / Online entry system has been closed, any changes from now on only via the contact e-mail. Event Centre map and others have been published in the section of Mapy. Legs specification for Relay to be filled-in online in ORIS by Friday 22:00hrs, changes at the Race Office on Saturday by 12:00noon latest.


Sprint

5. 6. 2013 napsal p/d

Prvním závodem mistrovského víkendu bude mistrovský sprint. Jeho stavitelem je nejméně zkušený člen stavitelského týmu Marek Pospíšek. Přes to, že se zabývá mtbo teprve pár (10) let, celkem se chlapec vypracoval, nějakou tu medaili už vyhrál a navíc je to perspektivní bafuňářský kádr.

Závody se blíží! Už máš postavené tratě?
Úplně popravdě úplně všechny ještě ne. Vyladěný mám obě tratě pro Elitu. (pozn. red. – á jéé, tady se nejvíc projevuje Markova nezralost – domnívá se zřejmě, že nejdůležitější kategorií je nějaká Elita)

Jaký bude charakter závodu? Na jaký typ závodu se mohou závodníci těšit? Jak to vypadá v lese? Jak vypadá terén, sjízdnost? Co orientační náročnost? Máš nějaký vzkaz pro závodníky?
Sprint má být podle mě na techniku práce s mapou tou nejtěžší disciplínou. Proto sem se rozhodnul pojmout ho ve stylu downhill. Závodnici pojedou daleko víc z kopce než do kopce. Díky tomu si budou muset opravdu vše v mapě pěkně hlídat – aby nepřejížděli, neztráceli rychlost nebo se nemuseli vracet do kopce. Taky tím trochu odpadá problem sjízdnosti některých “trochu vlhčích” cest – dolů to jde vždycky 🙂 Obecně na celý víkend doporučuji plášť s hrubším vzorkem – alespoň na přední kolo.

Diskuse budícím prvkem bývají zákazy nebo naopak povolení průjezdů přes různé objekty, popřípadě přímo využití takových prvků pro stavbotvorné účely. Chystáš něco takového? Nějaké špeky o kterých by závodníci raději věděli dopředu?
Žádnou specialitu jsem nenachystal. Všichni se můžou těšit na standardně skvělé závody 😉

V porovnání se svými kolegy staviteli jsi ještě takové ucho mtbo nezkušené, zelené. Netřesou se ti kolena nervozitou? Zvládneš unést tuto zodpovědnost, kterou sis na sebe navalil?
To se uvidí, zatím to nějak zvládam. Když se nad tim zamyslím tak letos mám výroči 10 let svazku s tímto krásným sportem, takže zase takove ucho snad uz nejsem 😛 Pár závodů jsem objel i venku, takže by to mohlo klapnout 🙂

Díky! Pro jistotu to ještě shrnu a doplním. Rozhovor proběhl minulý týden, takže dost pravděpodobně budou už dnes doladěny všechny tratě. Bude to brnkačka, protože pojedete skoro pořád z kopce. Bude tam asi i trochu bláto.


Závody jsou na dohled

4. 6. 2013 napsal p/d

předseda vyhlíží závodníkypředseda vaří kafeJiž za 4 dny se budou v lesích nad vískou s poetickým jménem Viničné Šumice nevídanou rychlostí točit kola a kolečka rozpumprlíkovaná více či méně svalnatýma nohama kontrolsbírání chtivých závodníků.
Abyste se mohli připravit a natěšit ještě víc, než jste připravení a natěšení teď, zahrneme vás ve zbývajících dnech kupou informací. K obvyklým nudným pokynům a startovkám přimícháme ještě pikantní rozhovory se staviteli tratí, kteří prozradí jaké vypečenosti si na vás připravili a vytvoříme tak gulášek, nad kterým se vám budou sbíhat sliny tak, že nedočkavostí nebudete moci spát.
Pro začátek vám dvěma fotografiemi dokážeme, že bereme přípravu závodů zcela naprosto a úplně vážně. Na první fotografii vidíte předsedu, který již od uplynulého víkendu na místě nedočkavě vyhlíží první závodníky a na druhé zárodek, ze kterého se vyklube pro zdar závodu naprosto klíčová instalace – Bufet Růžovka.


Tip na ubytovnu / Another tip for accommodation

4. 6. 2013 napsal Štěpi

Jelikož ubytovna původně doporučená v rozpise je již údajně plná, přinášíme Vám další tip na ubytování na postelích za rozumnou cenu v Brně-Líšni / As the originally recommended hostel is aparently fully booked – here you can find an alternative accommodation for a reasonable price.
Ubytovna ZKL Reality, s.r.o., Jedovnická 8, 628 00 BRNO, http://www.uzb.cz/ubytovna.


Bufet Růžovka a Teslácká pivnice finišují přípravy

1. 6. 2013 napsal petrs

V předstihu zveřejnujeme jídelní lístek Bufetu Růžovka, který bude zajišťovat občerstvení po celý víkend od pátku odpoledne do neděle.
V samostatném stánku pro vás budeme točit Novopackou jedenáctku, limonádu Kolča a pro řidiče na neděli bude nachystáno i nealkoholické pivko.
S metorology konzultujeme aktuální stav, abychom spravně nastavili množství a hlavně teplotu tohoto vynikájícího zlatavého moku.


Druhá aktualizace rozpisu

20. 5. 2013 napsal Štěpi

Vklady štafet startujících v mistrovských kategoriích W a M za Vás uhradí Svaz.


Vynikající občerstvení pro vás bude po celý MTBO víkend zajišťovat

12. 5. 2013 napsal petrs

Bufet Ruzovka


Aktualizace Rozpisu

6. 5. 2013 napsal Štěpi

Provedli jsme drobnou aktualizaci Rozpisu, týkající se úpravy termínu přihlášek (2.6.2013), měřítka mapy a osoby stavitele sprintu (1:10.000 / Marek Pospíšek).


Fotky ze závodního prostoru

23. 4. 2013 napsal p/d

Fotky z lesa

Terén, který jsme pro vás vybrali patří k tomu nejlepšímu, co se v okolí Brna dá najít. V galerii se můžete podívat jak vypadají cesty a pěšiny v jarně se probouzejícím lese.
A tady se můžete podívat, jak soudruzi z Gůglu vidí prostor budoucího shromaždiště.


Rozpis závodu zveřejněn / Bulletin #1 published

18. 4. 2013 napsal Štěpi

Rozpis závodu naleznete pod příslušným odkazem / Bulletin #1 has been published


Závody na horských bicyklech se stolečkem

15. 4. 2013 napsal p/d

V tomto století jsem pořádali mtbo závody co dva roky. Pak nám předseda dal jeden rok navíc pauzu. Ale teď jsme zpět a v plné síle. Závody budou a to tak že krásné!